Aktywność

Jakim sposobem wychować szczeniaka? Zabawa oraz ćwiczenie

Jeśli w stworzonym przez nas mieszkaniu zamieszkuje szczeniak, już od początkowych miesięcy jego życia powinniśmy zastanowić się nad jego zgodnym wychowaniem. Jest to istotne szczególnie, dlatego, że już pierwsze miesiące życia każdego pieska mają duże znaczenie w jego rozwoju i wychowaniu. Jeśli stworzona przez nas opieka wobec pieska będzie zgodna, szybko zauważymy w jego zachowaniu pozytywne przymiotniki.

Jeżeli pragniemy wychować czworonoga od wieku szczenięcego, musimy pamiętać, aby wziąć go do domu dopiero, gdy skończy siódmy tydzień życia, albowiem do tego czasu pożąda troskliwej opieki matki. Jeśli wybieramy dla siebie psa z hodowli powinniśmy nie zapominać o wypełnieniu jego metryki, bo w ten sposób stworzonego przez nas pieska będziemy mogli zarejestrować w Związku Kynologicznym. Jeżeli wybieramy czworonoga z hodowli musimy pamiętać także o książeczce zdrowia psa, w jakiej to w przyszłości zapisane pozostaną szczepienia, czy też uskutecznione odrobaczenia.

Kiedy tak właściwie już wybrany przez nas piesek odnajdzie się w stworzonym przez nas mieszkaniu musimy przygotować dla niego miejsce, w którym będzie mógł wypocząć i pobawić się. Niewątpliwie musimy schować przedmioty typu akcesoria dla psa sklep, jakie dotąd leżały na niższych półkach, bo pies mógłby zaciekawić się niemi a tym samym pogryźć je. Kiedy rozpoczynamy wychowanie pieska, bacznie musimy obserwować jego wszystkie zachowania? W wypadku, kiedy zacznie on gryźć przedmioty, dywan czy także meble zareagujmy i spokojnie wyjmijmy je mu z pyska.

Możemy zakupić także dla czworonoga wyjątkowe zabawki, najprawidłowiej twarde, albowiem pies będzie mógł ostrzyć na nich zęby. Jest kilka zasad, do jakich należałoby się zastosować, aby wychowanie stworzonego przez nas pieska przebiegało w sposób rozkoszny oraz bezkonfliktowy. W głównej mierze nie karcimy go za to, że zdarzy mu się załatwić swoje potrzeby w mieszkaniu. Jeśli go ukarzemy może on pomyśleć, iż kara jest za to, że załatwia się on po prostu w naszej profesjonalnej obecności. To uczyni, że pies w czasie załatwiania się będzie na przykład chował się za meblami. Warto też chwalić czworonoga i nagradzać, kiedy załatwi swoją potrzebę na dworze.