Turystyka

Fakty: podróże, rekreacja i dowcipy

Regularnie do każdego z nas trafia niezliczona ilość informacji. Jedne uznajemy za informacje zupełnie zbędne, inne za warte odnotowania. Powiększają naszą wiedzę na różnorodne zagadnienia. Są też informacje o charakterze zabawowym. Często je zapominamy, ale fachowo przygotowane ciekawostki mogą zostać w naszej świadomości nawet na stałe. Dlaczego tak się dzieje?

Turystyka. Ciekawe fakty o miejscowościach i krajach

XXI wiek, to eksplozja zdolności podróżowania. Obecnie jest oczywiste, że wsiadamy do samolotu i nazajutrz na innym kontynencie robimy zdjęcia. Oglądamy wspaniałe destynacje i nową kulturę. Świat turystyki oferuje nam dużą ofertę miejsc noclegowych i atrakcji, z których można skorzystać. Świat dla każdego stoi otworem i na  podróż coraz częściej nie potrzeba wielkich pieniędzy. Odległa wyprawa nie jest już hermetycznym działaniem.

Aby dotrzeć do nowych destynacji, trzeba wcześniej czegoś się o nich dowiedzieć. Nie mamy już czasu na czytanie grubych książek i przewodników turystycznych i wielomiesięczne przygotowania do dalekich wojaży. Potrzebne są szybkie i krótkie informacje, najlepiej w postaci ciekawostek. Fakty, ale podane w maksymalnie krótki i przystępny sposób.

Dzięki ciekawym informacjom możemy szybko dowiedzieć się najciekawszych informacji. Na temat kontynentu lub terytorium, bądź miasta na świecie, które chcemy odwiedzić. Na temat miasta na naszym kontynencie (np. Londyn, Amsterdam, Paryż, w którym planujemy krótką podróż, jego atrakcji i miejsc wartych odwiedzenia. Osoby szykujące wakacje albo krótki wypad w Polskę, też szukają szybkich informacji. Ciekawią je ciekawostki na temat województwa jak również miejscowości. Obojętne czy to metropolia – Wrocław, Szczecin, Olsztyn czy mniejsze, np. Puck, Kazimierz Dolny czy Jastarnia. Szybkie informacje o atrakcjach destynacji które chcemy poznać, są niezwykle cenne. Oczywiście, jeśli są też wiarygodne, napisane w komunikatywny i interesujący sposób.

Jakich informacji poszukujemy, jeśli chodzi o podróżowanie? Na przykład informacje o groundhoppingu, hostelach czy samolotach pasażerskich. O lotniskach, paszportach albo namiotach.

Kawały i żarty na poprawę humoru

Nawet permanentny smutas, uwielbia rozrywkę. Opowiadanie kawałów, oglądanie śmiesznych filmów, wygłupów kabaretowych, przeglądanie internetowych memów – to znakomita frajda. Obojętne ile człowiek ma lat, czym się interesuje i w jakim miejscu mieszka. W przeszłości dowcipy, żarty i satyryczne obrazki trafiały do czasopism z dowcipami (np. kultowy obecnie miesięcznik Super Dowcipy) oraz do rubryk z żartami w czasopismach. Obecnie to wszystko znajduje się na wyciągnięcie ręki – w Internecie.

W przeszłości uwielbialiśmy opowiadać kawały o milicjantach oraz żarty polityczne. Były kawały o babie odwiedzającej lekarza i dowcipne żarty|anegdoty o Wąchocku. Jakiś czas temu popularne były dowcipy o blondynkach, żarty o Chucku Norrisie. Śmieliśmy się z kawałów zaczynających się od „Twoja stara”… Bardzo krótkie dowcipy czyli dowcipne zagadki trafiły również do programów telewizyjnych. Wielokrotnie powielane kawały czyli znane i już nie tak dowcipne, zaczęto nazywać sucharami.

Kawały znajdziemy w portalu Dobry Humor oraz Sadurski.com, najdowcipniejsze anegdoty także fakty o znanych ludziach – w Anegdoty.pl. Ludzie mający do siebie dystans, chętnie zamówią dowcipny portret na stronie Karykatury.com. Karykaturzystę malującego portrety na oczach widzów, można obecnie zaprosić na wesele albo spotkanie biznesowe. Bo podziwianie dowcipnych podobizn, komicznych portretów też ma wpływ na dobre samopoczucie.

Unikalne fakty ze świata sportu, na temat zwierząt

Czy uwielbiasz śledzić ciekawostki z sportu? Śledzimy codzienne informacje o wynikach i osiągnięciach słynnych sportowców i cenionych zespołów piłkarskich. Poza tym istnieją także ciekawostki – uniwersalne, nieraz niespodziewane ciekawostki o dyscyplinach sportowych, o drużynach piłkarskich, reprezentacjach piłki nożnej czy siatkówki. Fascynujące ciekawostki o sporcie śledzi każdy z nas. Obojętnie, czy chodzi o hokeja, paintball, sporty zimowe czy kolarstwo.

Uwielbiamy też czytać ciekawe fakty o zwierzątkach, choć to głównie domena ludzi młodych. Interesują nas ciekawe fakty ze świata zwierząt, z którymi mamy do czynienia na co dzień (np. psy. Szukamy też niezwykłych informacji o egzotycznych zwierzętach, żyjących daleko od Polski. Jak daleko mieszkają krokodyle, jak żyje dziobak, jakie zwyczaje mają kangury, sowy albo wieloryby.

Panie lubią wyszukiwać ciekawostki o diecie i gotowaniu. Interesuje je skąd wzięły się faworki, wafle, zioła. Poszukują ciekawostek o modzie. Jaka jest historia perfum, biustonoszy albo pończoch oraz Bollywood.

Panowie uwielbiają ciekawostki motoryzacyjne, o historii, telewizyjne. Nie każdy zna ciekawostki o filmie z kapitanem Klossem lub z Frankensteinem. Poszukują niezwykłych ciekawostek o rowerach, amfibiach, historii papierosów, o kosmosie.

Wszystkich chyba interesują niezwykłe ciekawostki o duchach, Bożym Narodzeniu, Walentynkach. O Andrzejkach, karnawale albo złocie. Okazji, aby poznać ciekawostki o wszystkim co nas otacza, jest mnóstwo. Warto jednak wiedzieć, w jakim miejscu je poszukiwać.